03/09/12 - 08:44h

US Open: Tipsarević u četvrtoj rundi

Srpski teniser Janko Tipsarević u trećem kolu US opena pobedio je Slovenca Gregu Žemlju sa 6:4, 6:3, 7:5 posle dva sata i 16 minuta igre. Tipsarević će u osmini finala igrati protiv Filipa Kolšrajbera, koji je posle maratonskog meča bio bolji od Džona Iznera sa 3:2.

J. Tipsarević667
G. Žemlja435
Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Tipsarević je jedino u prvom setu imao brejk zaostatka, ali je furioznom igrom u finišu seta uspeo da ga dobije. Žemlja je odmah poveo sa 2:0 i tu prednost čuvao do finiša seta, kada je Janko posle rezultata 4:3 za Slovenca vezao tri gema i dobio prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu svaki od tenisera je “čuvao” svoj servis do osmog gema. Janko je napravio brejk u osmom gemu, poveo sa 5:3 i onda sigurnim servis dobio drugi set sa 6:3.

U trećem setu srpski teniser je oduzeo servis protivniku u osmom gemu, poveo sa 5:3, ali je gem u kome je Janko servirao za pobedu trajao nešto duže pošto je Žemlja imao tri brejk lopte koje nije iskoristio, ali četvrtu jeste. Međutim Tipsarević je odmah u narednom gemu brejknuo Žemlju i sa dva as udarca dobio poslednji gem na meču i treći set sa 7:5.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Treće kolo, Turniri, US Open, Vesti