07/09/12 - 09:29h

US Open: Novak u polufinalu!!

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Argentinca Huana Martina del Potra sa 3:0, po setovima 6:2, 7:6 (7-3), 6:4 u četvrtfinalu US opena. Novak će u polufinalu igrati protiv Davida Ferera koji je u sjajnom četvrtfinalnom meču savladao Janka Tipsarevića sa 3:2.

N. Đoković676
H. M. Del Potro264

Novak Đoković

Na startu meča Novak je sjajno igrao u već u četvrtom gemu Novak je sjajno riternirao i realizovao je drugu od tri vezane brejk lopte za vođstvo od 3:1. Đoković je nastavio sa sjajnom igrom, odlično je riternirao i tako došao do osvajanja prvog seta. Ovaj deo igre Srbin je dobio rezultatom 6:2.

Drugi set doneo je na teren potpuno drugačiju sliku. Argentinac je osvojio deset poena u nizu, vodio je sa 2:0. Imao je sjajnu priliku i da uveće tu prednost, ali je naš teniser smanjio na 2:1. U nastavku seta Novak je lako osvajao svoje gemove, vršio je pritisak na servis rivala, ali je i Del Potro igrao izvrsno. Međutim, u situaciji kada je Delpo servirao za set na 5:4 viđeno je nekoliko čudesnih poena, a na kraju je Novakova odbrana bukvalno 4-5m iza linije uz malo sreće pobedila Del Potrove snažne napade, a Novak je izjednačio na 5:5. Potom je Đoković je poveo sa 6:5, a onda je viđen 17 minuta dug gem u kojem je Argentinac spasao tri set lopte i izborio taj brejk. U “trinaestom gemu” ključni brejk desio se u sedmom poenu kada je Novak posle čelindža poveo sa 4:3. U nastavku je Nole “crtao po terenu” bio dominantan i poveo sa 2:0 u setovima, dobivši taj brejk rezultatom 7:3.

Treći set bio je dosta slabijeg intenziteta nego sjajan drugi. U prvom gemu Novak je bio manje lošiji od Del Potra i napravio je brejk. U naredna dva servis-gema Đoković je spasao po jednu brejk loptu. Nole je u nastavku sačuvao svoj servis, propustio još dve brejk lopte, ali je na kraju slavio maksimalnu pobedu od 3:0. Treći set Srbin je dobio rezultatom 6:4.

Zanimljivo da je drugi set trajao duže nego ceo Đokovićev duel prvog kola sa Lorencijem, 82 minuta.

Teme:   Direktan prenos, Grend Slem, Live Prenos, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti, Četvrtfinale