11/09/12 - 02:12h

US Open: Novak stao, pa krenuo, pa na kraju opet stao

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da obrani titulu na ovogodišnjem US Openu pošto je u finalu poražen od Škotlanđanina Endija Mareja rezultatom 3:2, po setovima 7:6(10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 posle skoro pet sati igre.

N. Đoković65662
E. Marej77236

Novak je loše ušao u meč. Škot već na startu prvog seta prvi brejk, ali Novak odmah uzvraća ribrejkom, tako da se brejkovima ušlo u meč – 1:1. Međutom posle izjednačenja 2:2, Marej pravi brejk i odlazi na 4:2. Novak se vraća u ovaj set i dolazi do izjednačenja – 4:4. Posle ovog rezultata igralo se gem za gem i tako došlo do taj-brejka. U “trinaestom gemu” haos. Marej se prvi stigao do set lopte, ali je Novak spasio, i tako pet puta. Ali Srbin nije uspeo da spasi šestu i Marej dobija taj-brejk sa 12:10.

Drugi set škotski teniser je sjajno krenuo. Sa dva brejka Marej dolazi do velikih 4:0. Đoković se opet vraća u meč. Prvo, naš teniser smanjuje na 4:2, da bi potom od 5:2 došao na 5:5. Marej se onda budi i sa dva dobra gema dobija drugi set rezultatom 7:5 i tako vodi sa 2:0 u setovima.

U trećem setu naš teniser dolazi do ranog brejka i na dalje je sve išlo lakše. Nole sjajno igra, Marej je sve sporiji i nemoćan da se suprotstavi Novaku. Đoković je sjajnom igrom napravio još jedan brejk i sigurno smanjio rezultat na 2:1 u setovima. Treći set Novak Đoković dobija rezultatom 6:2.

Četvrti set opet donosi bolju igru Mareja, ali i Srbin nastavlja sa sjajnom igrom i publika na “Artur Ešu” gleda fantastičan meč. Rezultatska klackalica trajala je do pred kraj seta, a onda Novak “lomi” Mareja i dolazi do izjednačenja 2:2. Četvrti set Srbin rešava u svoju korist rezultatom 6:3.

Početka petog seta nije bio dobar za našeg tenisera. Marej odmah na startu pravi brejk, potom je siguran sa svojim servisima i dolazi do velikih 2:0. Da to ne bude sve Škot se pobrinuo već u narednom gemu. Novak je servirao, Marej pritiskao i došao do nove brejk lopte, koju je na žalost i iskoristio – 3:0. U narednom gemu Endi je servirao za 4:0, ali je Novak došao do tri brejk lopte. Naš teniser je iskoristio drugi i smanjo rezultat na 3:1. U narednom gemu Novak je teškom mukom uspeo da dođe do vrlo važnog gema i smanji rezultat na 3:2. Škot je u narednom gemu sjajnim servisima došao do 4:2, da bi već u sledećem došao i do novih brejk lopti. Imao ih je dve i na žalost već prvu iskoristio – 5:2. Novak je potom zatražio medicinski tajm-aut, a publika je posle 5 sati borbe, ovo prokomentarisala zvižducima. Marej je u nastavku servirao i došao do tri lopte za prvu Grend Slem stitulu u karijeri. Škot je iskoristio drugi dobivši peti set rezultatom 6:2.

Teme:   Finale, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti