28/08/13 - 09:25h

US Open: Novak lako do drugog kola!

Najbolji teniser Srbije i sveta Novak Đoković savladao je Ričardasa Berankisa rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:2 u prvom kolu US Opena. Nole će se u drugoj rundi sastati sa Nemcem Benjaminom Bekerom, koji je u četiri seta eliminisao Lukaša Rosola.

N. Đoković666
R. Berankis122

Novak Đoković je sjajno počeo meč i već na startu napravio brejk, za veliku prednost od 3:0. U sledećem gemu Berankis je smanjio na 3:1 i to je bilo sve od njega u prvom setu. U nastavku seta Srbin je napravio još jedan brejk i osvojio prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu Novak je opet bolje počeo, u prvom gemu napravio brejk, a potom i materijalizovao prednost – 2:0. U nastavku seta igralo se gem za gem, sve do sedmog gema, kada je teniser iz Srbije još jednom oduzeo servis svom protivniku, uvećao prednost na 5:2, a potom i okončao drugi set rezultatom 6:2.

Treći set Novak Đoković je počeo sjajno. Nole je u prvom i trećem gemu napravio brejk, te tako na samom startu ovog dela igre stekao veliku prednost od 4:0. U nastavku seta Berankis je osvojio dva gema za redom, smanjio na 4:2 brejkom, ali je već u sedmom gemu Srbin još jednom napravio brejk za 5:2, a potom i materijalizovao stečenu prednost u narednom gemu za konačnih 6:2 u trećem setu.

Teme:   ATP, Grend Slem, Novak Djoković, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti