04/09/13 - 09:35h

US Open: Novak lako do četvrtfinala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena. Nole je u osmini finala savladao Španca Marsela Granoljersa ubedljivim rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:0, 6:0. Protivnik Novaka Đokovića u borbi za polufinale biće Rus Mihail Južni, koji je u osmini finala rezultatom 3:2, posle preokreta, savladao Australijanca Lejtona Hjuita.

N. Đoković666
M. Granoljers300
Novak Djokovic

Novak je tokom čitavog meča bio sjajan i nije dozvolio Marselu Granoljersu ni da pomisli na iznenađenje. Sve do polovine drugog seta Nole nije izgubio ni jedan poen kada bi servirao!

U prvom setu počeli su sigurno i jedan i drugi teniser. Sve do rezultata 3:2 za Novaka nije bilo brejkova, a onda je Srbin oduzeo servis Špancu i poveo sa 4:2, a potom i materijalizovao prednost za 5:2. U nastavku seta teniseri su osvojili još po jedan gem, a Novak Đoković je osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U naredna dva seta kao da je samo Novak Đoković bio na terenu.
Srbin je drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:0, a u tom delu igre napravio je tri brejka, u prvom, trećem i petom gemu.

U trećem setu takođe je Novak Đoković bio dominantan, tri puta oduzeo servis Marselu Granoljersu i lako rešio i ovaj deo igre ubedljivim rezultatom 6:0.

Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Mihailom Južnim, koji je u osmini finala nadigrao Lejtona Hjuita rezultatom 3:2.

Teme:   ATP, Grend Slem, Novak Djoković, Osminafinala, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti