05/09/19 - 10:16h

US OPEN: Nadal u polufinalu protiv Beretinija

Španac Rafael Nadal i Mateo Beretini iz Italije sastaće se u polufinalu US Opena.

Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Nadal, trenutno drugi teniser sveta, je do plasmana u četvoricu najboljih na turniru došao pobedom nad Argentincem Dijegom Švarcmanom.

U prva dva seta Švarcman je pružao otpor Rafi. U oba slučaja uspevao je da vrati dve brejk lopte, a Nadal je i jedan i drugi set prelomio brejkom u poslednjem gemu. U odlučujućem delu meča imao le lakši posao. Napravio je dva brejka i dopustio protivniku da osvoji dva gema. Eezultat na kraju bio je 6:4, 7:5, 6:2 za Nadala posle ukupno dva sata i 48 minuta igre.

On će se za ulazak u finale boriti sa Beretinijem koji je bio bolji od Francuza Gaela Monfisa.

U susretu koji je trajao četiri sata, Mateo je slavio sa 3:2 u setovima.

Prvi set pripao je Monfisu sa 6:3 uz brejk prednosti. Na startu drugog seta Mateo je izgubio servis, ali je nešto kasnije uspeo da vrati. Do kraja seta napravio je još jedan brejk i ovaj deo meča dobio sa 6:3, da bi zatim uzeo i treći set rezultatom od 6:2.

U četvrtom setu Monfis je došao do izjednačenja. Napravio je jedan brejk i sa 6:3 u gemovima produžio ovaj meč. Odlučujuća deonica susreta rešena je u taj-brejku gde je Beretini bio boji rezultatom od 7:5.

Drugi polufinalni par su Grigor Dimitrov i Danil Medvedev.

Teme:   Grend Slem, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti