20/08/14 - 12:21h

US Open (kvalifikacije): Krajinović korak bliži glavnom žrebu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za US open, poslednji Gren slem turnir u sezoni, pošto je savladao tenisera iz Velike Britanije Danijela Koksa sa 6:3, 6:3 za 70. minuta igre.

F. Krajinović66
D. Koks33

Filip Krajinovic

Krajinović, koji je postavljen za trećeg nosioca u kvalifikacijama, u prvom setu se dosta mučio sa servisom, viđeno je mnogo brejk prilika na obe strane, ali srpski teniser je bio taj koji je koristio svoje šanse, pa je sa dva brejka u prvom setu, sa 6:3, poveo u setovima.

U drugom delu igre mladi srpski teniser je imao rezultatski zaostatak od 1:3, ali je nakon toga usledila pobednička serija od pet vezanih gemova, pa je Filip i drugi set rešio u svoju korist sa 6:3 i tako napravio prvi korak ka plasmanu u glavni žreb.

Protivnik za prolaz u poslednju rundu kvalifikacija biće mu Italijan Marko Ćekinato koji je 160. na ATP listi, a na startu je izbacio Jaroslava Pospišila sa 4:6, 7:5, 6:3.

Ukoliko eliminiše italijanskog tenisera, Filip će se za glavni žreb boriti protiv pobednika duela Huta-Galung – Londero gde će, realno, biti favorit ko god da mu izađe na megdan.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Filip Krajinović, Kvalifikacije, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, US Open, Vesti