US OPEN: Kraj za Lajovića, Kudla u trećem kolu protiv Novaka

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo US Opena.

D. Lajović5563
D. Kudla7706

29. igrača sveta je u drugoj rundi takmičenja eliminisao 111. na ATP listi, Denis Kudla.

U meču koji je trajao dva sata i 22 minuta, Amerikanac je slavio sa 3:1 u setovima.

Sličan scenario videli smo u prvom i drugom setu. U oba slučaja do prvog brejka došao je Denis. Dušan je uspeo da ih vrati, ali je njegov protiv protivnik i jedan i drugi set završio još jednim brejkom i rezultatom od 7:5.

U trećem setu Lajović je bio mnogo sigurniji. Uz greške rivala stigao je do tri brejka i bez izgubljenog gema dobio ovaj deo meča.

Suprotno od očekivanog, četvrti set se nije nastavio u tom ritmu. Dušan je u drugom i četvrtom gemu sačuvao svoj servis, ali je popustio u osmom gemu kada je Kudla iskoristio drugu brejk loptu, a zatim i šestom meč loptom došao do trijumfa.

Naredni protivnik biće mu najbolji teniser sveta Novak Đoković koji je savladao Huana Londera.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti