03/09/13 - 09:12h

US Open: Janko namučio Ferera i ispustio priliku za trijumf

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u četvrtfinale US Opena. Bolji od tenisera iz Srbije bio je Španac David Ferer u jednom sjajnom duelu koji je trajao 4 sata, a konačan rezultat bio je 3:1, po setovima 7:6(2), 3:6, 7:5, 7:6(3). David će se u borbi za polufinale sastati sa Francuzem Rišarom Gaskeom koji je, posle preokreta, rezultatom 3:2 savladao Miloša Raonića.

J. Tipsarević6656
D. Ferer7377
Janko Tipsarevic

Na početku meča i jedan i drugi teniser odmah su žestoko krenuli i najavili jedan spektakularan meč, kakav su usotalom odigrali i prošle godine na US Openu u četvrtfinalu. Koliko-toliko sigurnim servisima Srbin i Španac došli su do devetog gema i prvog većeg uzbuđenja kada je Janko Tipsarević napravio brejk za 5:4, a potom u narednom gemu servirao za prvi set. Međutim, David Ferer se sjajno snašao u desetom gemu, iskoristio prvu brejk loptu i izjednačio na 5:5. U nastavku seta, posle novih “sigurnih” servisa prvi deo igre je otišao u taj-brejk. u “trinaestom gemu” egal je bio samo do rezultata 2:2, a onda je Ferer osvojio svih pet narednih poena i rešio ovaj deo igre u svoju korsit ubedljivim rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom seta Janko je nastavio sa onom igrom koja je “stala” u taj-brejku. David Ferer je ipak bolje počeo, napravio brejk za 2:1, ali je Janko Tipsarević odmah uzvratio i izjedančio na 2:2. U nastavku seta u osmom gemu Tipsarević vrši pritisak na servis Davida Ferera i to mu se isplatilo. Srbin je uspeo da napravi brejk i povede sa 5:3. U sledećem gemu Janko nije dozvolio da se ponovi prvi set i izjednačio je rezultat u ovom duelu na 1:1, osvojivši drugi set rezultatom 6:3.

Treći set bio je ključan u ovom duelu. Janko je sjajno startovao u ovom delu igre i već u ranoj faci poveo sa, za ovakve mečeve, velikih 3:1. Međutim, David Ferer je i to uspeo da stigne i dođe do izjednačenja – 3:3. Ali to nije bilo sve u ovom izuzetno zanimljivom setu. Već u sledećem gemu Srbin je opet oduzeo servis Špancu, a potom u desetom gemu servirao za 2:1 u setovima. Ali David Ferer je još jednom opravdao nadimak “pit bul” i nije posustajao, te je posle prednosti Janka Tipsarevića od 40:0 i tri set lopte uspeo da stigne do izjednačenja, a potom i iskoristi drugu gem, tj. brejk loptu za 5:5 i oduševljenje publike na Grendstendu koja je sinoć na ovom terenu videla sve što jedan meč može doneti. U nastavku seta Španac nije stao, sovojio je naredni gem bez izgubljenog poena, a potom napravio još jedan brejk iskoristivši prvi brejk, tj. set loptu, za konačnih 7:5.

Janko Tipsarević se nije predavao ni u četvrtom setu. Srbin je “čuvao” svoj servis tokom čitavog seta, mada je Španac imao brejk šanse, ali ih je imao i Janko. Polse neiskorišćenih prilika četvriti set rešen je u taj-brejku, iako je Ferer imamo čak i dve meč lopte. U “trinaestom gemu” opet je David Ferer bio bolji i već na startu vodio sa 3:0. U anstavku seta Janko je pokušavao da se vrati u meč, uspeo koliko-toliko na 4:2 za Španca, ali je potom Ferer poveo sa 6:2, te je na kraju ipak bilo 7:3 za konačnih 7:6 u četvrtom setu.

Teme:   ATP, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Osminafinala, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti