29/08/12 - 20:28h

US Open: “Janko maratonac” pobedio

Srpski teniser Janko Tipsarević posle velikih muka plasirao se u drugo kolo US opena, pošto je pobedio Gijoma Rufana iz Francuske sa 4:6, 3:6, 6:2, 6:3, 6:2.

J. Tipsarević43666
G. Rufan66232

Ovo je peti put u karijeri da je Janko Tipsarević dobio meč kada je gubio sa 2-0 u setovima. U sledećem kolu Janko će igrati sa 27-godišnjim Amerikance Brajanom Bejkerom, koji je u tri seta izbacio Jana Hajeka.

Na početku meča nije bilo problema, ali je Janko napravio brejk za 3:2, međutim Francuz odmah vraća brejk – 3:3. Francuz je sjajno servirao i time je odbijao Tipsarevićeve napade, a svoju šansu dočekao je prvi vođstvu 5:4. Iskoristio je svoju priliku i dobio prvi set rezultatom 6:4.

Gubitak prvog seta motivisao je Tipsarevića, koji je već u prvom gemu drugog seta više ušao u teren i napao, pa je odmah došao do brejka. Janko je sada potvrdio brejk, ali je onda propustio šansu da reši drugi set – imao je tri vezane brejk lopte, ali je Rufan nanizao pet poena i smanjio na 2:1. U sledećem gemu Rufan pravi brej i dolazi do 3:3. U osmom gemu Francuz opet pravi brej i ovim brejko rešava i drugi set. Ovoga puta rezultatom 6:3.

Treći set opet Janko počinje nervozno, ali dobro. Dolazi do 3:1, ali ne dozvoljava scenario iz prva dva seta. Bio je Janko ubedljiv, podizao procenat prvog servisa i smanjio je rezultat na 2:1. Treći set Srbin dobija sa 6:2.

Tipsarević je bio strpljiv i na početku četvrtog seta i opet je dobrom igrom došao do brejka i rezultata 3:1. Malo je nedostajalo da se ponovi isti scenario iz trećeg seta, ali je Tipsarević pri rezultatu 5:2 propustio četiri set lopte. Međutim, to ga nije dekoncentrisalo i Janko je okončao četvrti set izgubivši samo jedan poen u devetom gemu – 6:3.

U petom setu Janko Tipsarević preuzima stvari u svoje ruke, kao i u predhodna dva. Ponovo vodi sa 3:1 i ubedljivom igrom slama otpor Francuza za konačnih 6:2, tj 3:2 u setovima.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti