05/09/12 - 21:15h

US Open: Janko bolji od Nemca za četvrfinale!

Srpski teniser Janko Tipsarević drugu godinu u nizu igraće u četvrtfinalu US opena, pošto je pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera sa 6:3, 7:6 (7-5), 6:2. Jankov rival u borbi za polufinale biće Španac David Ferer. Ferer je u osmini finala u tri seta savladao Rišara Gaskea.

J. Tipsarević676
F. Kolšrajber362
Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Janko je slabije krenuo u meč, uspeo da neutralizuje dve brejk lopte i povede sa 1:0. Rezultatska klackalica i egal u prvom setu viđeni su do rezultata 2:2. Posle toga Janko dobija svoj servis gem i vodi sa 3:2, da bi već u narednom napravio brejk za 4:2 u prvom setu. Janko je dobio i sledeći gem, a meč je prekinut zbog kiše pri rezultatu 5:2 za srpskog tenisera i izjednačenju na servis Kolšrajbera. Po ponovnom izlasku na teren u sredu, Kolšrajber je dobio gem na svoj servis, ali i Janko je bio spreman – uz dobar servis izgubio je samo jedan poen i uzeo prvi set – 6:3.

U prvih šest gemova drugog seta igrači su uglavnom bili sigurni na svoj servisa – obojica su u po jednom gemu bili blizu brejk lopte, ali su propustili po jednu šansu. Svoju šansu srpski teniser dočekao je u sedmom gemu – Kolšrajber mu je duplom greškom dao brejk loptu, a u narednom poenu Tipsarević se sjajno odbranio i zatim napao iz kontre forhend dijagonalom. Potom je Janko bez izgubljenog poena materijalizovao brejk i poveo sa 5:3. Međutim, Tipsarević je posustao u trenutku kada je servirao za set. Ubrzo je Kolšrajber imao dve vezane brejk šanse – prvu je Janko neutralisao servisom, ali je na drugoj izašao na mrežu posle drugog servisa i Kolšrajber je osvojio poen za izjednačenje – 5:5. Čuvanjem servisa do kraja došlo se do taj-brejka. Janko je na startu taj brejka pokušao da bude nešto agresivniji i grešio je. Srećom, i Nemac bi mu se svaki put revanširao istom merom, nijedan od igrača nije stvorio dva poena prednosti, da bi do prve set lopte došao Tipsarević pri rezultatu 6:5. Janko je bio oprezan, nije želeo da napadne, igrao se dug poen i na kraju je Kolšrajber loše zahvatio lopticu bekhendom – 7:6 i 2-0 u setovima za Tipsarevića.

Treći set počeo je teško za Janka, ali se ipak nekako izborio sa servisima. Tipsarević je zatim odigrao dobar gem, došao je do brejk šanse, a onda je Kolšrajber poslao forhend u mrežu i Janko je poveo sa 3:1. To je bio prelomni momenat u meču, Kolšrajberova igra potpuno se raspala, pa je Tipsarević napravio još jedan brejk iskoristivši prvu meč loptu za konačni trijumf. Rezultat u trećem setu bio je 6:2 za našeg tenisera.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Osminafinala, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti