31/08/17 - 20:15h

US open: Džumhur silan, Dolgopolov preko Berdiha do Troickog!

Jedini preostali srpski predstavnik u muškom singlu na poslednjem grend slemu sezone, igraće u trećem kolu protiv najboljeg ukrajinskog igrača Aleksandera Dolgopolova, koji je iznenadio Tomaša Berdiha.

Dolgopolov je savladao 18. tenisera sveta uprkos tome što je izgubio prvi set – 3:6, 6:1, 7:6, 6:2, i plasirao se u narednu rundu gde će igrati protiv našeg Viktora Troickog, koji je ranije u četvrtak savladao Italijana Travalju.

Ukrajinac je u prvom setu propuštao priliku, a Berdih je svoju ugrabio i poveo. Međutim, Dolgopolov je potpuno preuzeo konca u svoje ruke od druge deonice, bio je dominantan posebno u drugom i četvrtom setu, i izborio vredan trijumf nakon dva sata i 40 minuta borbe.

Najbolji teniser iz Bosne i Herceovine Damir Džunhur ostvario je lep uspeh plasmanom u treće kolo US opena. I on je slavio nakon izgubljenog prvog seta, protiv 107. tenisera sveta Sedrika – Marsela Štebea. Bilo je 4:6, 6:4: 6:0, 6:1 za momka koji je prošle nedelje u Vinston Salemu igrao svoje prvo ATP finale u karijeri (poražen od Bautiste Aguta).

Džumhur je meč prelomio osvajanjem drugog seta, nakon kojeg je otpor Nemca postao minimalan, usled problema sa povredom. Sarajlija mu je do kraja meča prepustio samo jedan gem.

Dalje je prošao i Džon Milman, koji je pobedio Maleka Žazirija sa 6:1, 7:6, 6:1.

Teme:   Aleksandar Dolgopolov, Damir Džumhur, US Open, Vesti