28/08/13 - 19:01h

US Open (dubl): Bojana i Nina eliminisane

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je nastup na US Openu u konkurenciji parova već u prvom kolu. Bolje od nje i Ruskinje Nine Bratičkove bile su deveti favoriti turnira Lajzel Huber i Nurija Ljagostera Vives sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1.

B. Jovanovski/N. Bračinkova11
L. Huber/N. Lj. Vives66
Bojana Jovanovski

Devete nositelje sjajno su počele meč i u prva četiri gema napravile dva brejka za velikih 4:0. U nastavku seta Bojana i Nina su uspele da osvoje samo jedan gem, te su Huber i Vives osvojile prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu takođe su Lajzel Huber i Nurija Ljagostera Vives dominirale i sa dva brejka u četvrtom i šestom gemu rešile u svoju korist i ovaj deo igre rezultatom 6:1.

Bojana Jovanovski verovatno neće biti previše uznemirena zbog ovog poraza, s obzirom da je u utorak u singl konkurenciji napravila podvig pobedivši Andreu Petković u dva seta. Njena naredna rivalka u singlu biće Petra Kvitova.

Teme:   Bojana Jovanovski, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti