06/09/12 - 08:46h

US Open: Berdih izbacio Federera!

Prvi put posle osam uzastopnih godina, Rodžer Federer neće igrati bar polufinale na US openu. Prvog tenisera sveta u četvrfinalu pobedio je Čeh Tomaš Berdih rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (7-1), 6:4, 3:6, 6:4. Protivnik Berdiha u polufinalu biće Endi Marej koji je bio bolji od Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 7:6(4), 6:2, 6:0.

Tomaš Berdih

Počelo je brejkom Federera već u prvom gemu, ali ubrzo je postalo očigledno da Švajcarcu malo šta polazi od ruke i u šestom gemu je sa četiri uzastopne greške bukvalno poklonio Berdihu brejk. Do kraja seta nije bilo brejk šansi i o pobedniku je odlučivao taj brejk. U ’trinaestom gemu’ Berdih je pucao iz svih oružja, napravio je dva vinera riternom i uz neke Rodžerove greške slavio je sa ubedljivih 7-1.

U prvom gemu drugog seta Berdih je napravio brejk, a u petom gemu Federer je spasao tri uzastopne brejk šanse zahvaljujući dobrom servisu. Međutim to nije poremetilo Berdiha, suvereno je čuvao svoje gemove, a zatim je munjevitim forhendom napravio novi brejk za 5:2. Potom se Čeh stegao i izgubio je naredna dva gema, međutim ostala mu je još jena šansa da scojim servisom dođe do 2:0. Uz malo problema Berdih se konsolidovao i dobrom igrom pri kraju gema došao do 6:4, za velikih 2:0.

Već na startu trećeg seta Berdih pravi brejk, ali kao da je to uradio preprano pa se kasnije u setu našao u problemu. Od rezultata 3:1 Berdih nije mogao da ubaci prvi servis, a Federer je podigao nivo igre i uzeo pet gemova u nizu, samim tim i treći set. Rezultat trećeg seta bio je 6:3 za Rodžera.

U četvrtom setu Berdih je konsolidovao igru, a sve do rezultata 4:3 za Čeha brejk lopti nije bilo. Tada je Federer ponovo odigrao prenervozan gem – sopstvenim greškama omogućio je brejk šansu Berdihu, a on je odigrao smelo i vinerom iz forhenda poveo sa 5:3. Već u narednom gemu Tomaš je sjajno servirao, nije dozvolio iznenađenje i došao do 6:3 i velike pobede.

Teme:   Grend Slem, Rodžer Federer, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, US Open, Vesti, Četvrtfinale