03/09/12 - 17:46h

US Open: Ana u četvrfinalu!!!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrfinale Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država pošto je savladala Bugarku Cvetlanu Pironkovu rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:4. Naredna protivnica Ani biće bolja iz duela Hlavackova – Serena Vilijams.

A. Ivanović66
C. Pironkova04

Ana Ivanović

Ana je sjajno krenula u meč i već u drugom gemu napravila brejk za 2:0 na startu. Niko tada nije očekivao ekspresan prvi set za Anu. Ivanovićeva je potom osvojila sve gemove u prvom setu i za samo 23 minuta ga dobila ubedljivim rezultatom 6:0.

Između dva seta Bugarka je imala medicinski tajm-aut zbog problema sa vratom.

Drugi set počeo je mirno sa obe strane. Ana je osvojila sedmi gem u nizu i povela sa 1:0, da bi se potom i Pironkova “upisala” na semaforu i izjednačila na 1:1. Usledila je serija od četiri brejka, Pironkova je dva puta imala prednost, ali Ana je u finišu meča ponovo zaigrala sjajno. Srpkinja je dobila ubedljivo tri gema zaredom, povela je sa 5:3 ali nije uspela da privede posao kraju. Pironkova je uspela da napravi novi brejk, ali već u narednom gemu Ivanovićeva je uspela da okonča meč dobivši drugi set rezultatom 6:4.

Ovo je prvo četvrfinale za našu teniserku u Njujorku.

Teme:   Ana Ivanović, Grend Slem, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti, Četvrto kolo