Umag: Laslo stao u polufinalu

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Umagu!

L. Đere24
A. Balaž66

Za razliku od prethodnih mečeva u Umagu, Laslo večeras nije uspeo da preokrene rezultat i da se plasira u finale…

U prvom setu srpski teniser je uspeo da osvoji dva gema. Balaž je napravio dva brejka – u prvom i petom gemu i nakon 40 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima.

I na početku drugog seta, Laslo je bio u problemu! Teniser iz Mađarske je tri puta stvarao priliku za brejk, Đere se sva tri puta vraćao i na kraju pogodio za 1:0.
U nastavku meča 207. igrač sveta uspeo je da oduzme servis srpskom teniseru i do kraja meša sačuva tu prednost ali i da je uveća novim brejkom. U gemu u kom je Mađar servirao za finale, Laslo je iskoristio petu brejk loptu, a zatim bez izgubljenog poena na svoj servis stigao do 5:4.

Ipak, Đere nije mogao do konačnog preokreta u ovom setu.
Na kraju 6:2, 6:2 za Atilu Balaža koji će u finalu igrati sa boljim iz duela Dušan Lajović – Salvatore Karuzo.