Umag: Đere posle tri sata igre u četvrtfinalu

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Umagu.

L. Đere636
P. Lorenci364

Paolo Lorenci iz Italije bio je današnja “žrtva” raspoloženog Lasla Đerea u meču koji je trajao skoro tri sata.
U prvom setu viđena su tri brejka. Jedan je realizovao Lorenci, a dva su delo Đerea koji je ovaj set završio rezultatom 6:3.

Drugi set doneo je ujednačeniju borbu dva tenisera. Prava drama viđena je u šestom gemu kada je srpski teniser uspeo da sačuva šest brejk lopti za protivnika i izjednači na 3:3.
Ipak, Lorenci pravi brejk na 5:3 i ubrzo stiže do poravnanja u setovima.

Na početku trećeg seta, Đere je izgubio servis gem, ali je uspeo da oduzme servis protivnika već u narednom gemu. Do kraja odlučujućeg seta, Laslo je napravio još jedan brejk, zatim propustio jednu meč loptu na svoj servis i dve na servis protivnika pre nego je došao do konačnih 6:4 u ovom setu.

Ovom pobedom, Laslo Đere ublažio je dan poraza srpskih tenisera. Dušan Lajović borbu u singlu Umaga nastavlja sutra, a večeras je u dublu sa Nikolom Čačićem poražen u četvrtfinalu.