23/01/12 - 21:23h

Učinak srba u osminifinala Australian Opena

Iza nas je osminafinala Australian Opena. Nažalost srpski predstavnici nisu bili tako uspešni. Srbija je pred ovo kolo imala najviše predstavnika od svih nacija u singl konkurenciji- tri, nažalost posle ovog kola ostao je samo jedan- Novak Đoković.

Ovog puta ćemo početi sa dobrim vestima.

Novak Đoković je očekivano uspeo da se plasira u četvrtfinale Australian Opena. Mi smo već nagovestili u našem prethodnom tekstu da u najgorem slučaju možemo očekivati pobedu Novaka u 4 seta i tako je i bilo. Njegov protivnik je bio nekadašnji broj 1 ATP rang liste, Lejton Hjuit. Domaći teniser je pružio solidan otpor Đokoviću što se odrazilo i na konačan rezultat ovog meča.

Novak Djoković, Australian Open 2011

Na početku je naš teniser jednostavno bio bolji i prva dva seta brzo rešio u svoju korist. Učinilo nam se kao da se malo opustio u 3 setu, a to je kaznio Hjuit. No da ovaj meč ne potraje još duže pobrinuo se Novak i dodao gas i u svom stilu završio ovaj meč.

Njegov protivnik u četvrtfinalu je neugodni David Ferer. U tom meču Novak sebi nesme da dozvoli „opuštanje“ kakvo smo danas videli jer će španac to kažnjavati . Verujemo u Đokovićev uspeh i plasman u polufinale turnira u Melburnu.

Druga dva srpska predstavnika u osminifinala su bile teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković.

Ana Ivanovic, Jelena Jankovic
Jelena Janković je igrala protiv prve igračice sveta- Karoline Voznjacki. Jelena nije mogla da pronadje svoju igru u prvom setu ovog duela, rezultat toga je bio ubedljivo izgubljen set- 0:6. U drugom je zaigrala mnogo bolje, pokušavala na sve načine da dodje do trećeg seta, ali je ipak poklekla na kraju- 5:7.

Ana Ivanović je takodje imala težak zadatak, njena protivnica u osminifinala bila je druga igračica sa WTA rang liste- Petra Kvitova. Ovaj meč je počeo slično kao i duel Jankovićeve i Voznjacki. Češka teniserka je diktirala tempo, Ana pravila greške. Kvitova dobija ovaj set lako rezulatatom 6:2. Tek u drugom setu je srpska teniserka zaigrala onako kako to ona zna i ume. Sada je naša teniserka bila više nego ravnopravan protivnik i zadavala velike probleme Petri prilikom riterna. No nažalost to nije bilo dovoljno. Došlo je do taj-brejka ali je tu Kvitova pokazala svoju klasu i rešila ovaj set, a samim tim i meč u svoju korist- 7:6.

Nadamo se da će naše teniserke brzo zaboraviti ove bolne poraze i izvući pouke iz ovih mečeva. Sa druge strane više od svega želimo da Novak trijumfuje u svom meču protiv Davida Ferera i tako sebe približi za još jedan korak odbrani titule iz prošle godine na Australian Openu! Novače Srbija je uz tebe!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Jelena Janković, Novak Djoković, Osminafinala, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti, Četvrto kolo