15/01/14 - 11:25h

Ubedljiva Ana

Srpska teniserka Ana Ivanović je uspela da se plasira u treće kolo Australijan Opena. Ona je lako i ubedljivo savladala Nemicu Aniku Bek, sa 2:0 u setovima, 6:1, 6:2.

Ana Ivanovic

Anin meč drugog kola trajao je svega 58 minuta. Posle Kiki bertens, stradala je i devetnaestogodišnja Nemica. 54. igračica sveta nije uspela ozbiljnije da se suprotstavi nekadašnjem broju jedan. Ivanovićeva je odmah napravila brejk i povela 2:0, ali je Bek uzvratila ribrejkom. Ipak, Ana tada uzima stvari u svoje ruke i dobija četiri gema za redom i stiže do vođstva od 1:0, posle samo 26 minuta igre.

U drugom setu je eksprwsno povela sa čak 5:0, pa je potom dozvolila sebi malo opuštanje. Izgubila je dva gema za redom, ali pobeda nije dolazila u pitanje. Drugi set je posle 32 minuta dobijen sa 6:2.

Ana fantastično igra u novoj godini i još uvek je bez poraza. Njen sledeći protivnik, u okviru trećeg kola, biće Australijanka Samanta Stosur. Domaća teniserka je u drugom kolu ubedljivo savladala Cvetanu Pironkovu sa 2.0 u setovima, (6:2, 6:0). Biće to veliki ispit za Srpkinju.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2014, Drugo Kolo, Grend Slem, Teniserke, Vesti