17/01/18 - 13:31h

U SUSRET MEČU: Novakov 15. trijumf ili Monfisov prvenac?

Novak u drugom kolu Australijan opena igra protiv Francuza Gaela Monfisa.

Novak, koji je 14. igrač na svetu, u dosadašnjoj karijeri osvojio je 68 titula, a poslednja je bila upravo protiv Monfisa u finalu ATP turnira u Istburnu. Srbin je pobedio posle samo sat i 17 minuta igre rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Gael je 39. igrač na ATP listi, a najbolje je bio plasiran 2016. kada je bio na šestoj poziciji. Osvojio je sedam titula, poslednju ove godine na ATP turniru u Dohi, zbog čega će verovatno u meč sa Novakom ući sa više samopouzdanja nego što je to bio slučaj u prethodnim mečevima.

Ono što je primetno je to da Monfis svakako nije dovoljno siguran u sebe pred meč sa Đokovićem. U intervjuu povodom ovog duela izjavio je da ga najviše muči što je Srbin bolji od njega i da će morati da podigne nivo igre da bi mogao da mu parira.

Tvrda podloga na kojoj će igrati očigledno prija j jednom i drugom igraču, s obzirom da obojica najviše osvojenih titula imaju baš na njoj.

Novak je od juna prošle godine napravio pauzu zbog povrede desnog lakta. Australijan open mu je prvi zvanični turnir nakon povratka i u meču prvog kola, koji je igrao protiv Donalda Janga, bio je u dobroj formi, što bi moglo da se nastavi i u drugom krugu takmičenja.

Novak i Monfis međusobni meč igraju u četvrtak u četiri sata izjutra, po našem vremenu. Direktan prenos biće na našem portalu Tenis Uživo.

Šta vi mislite, ko će pobediti u ovom meču?

Teme:   Australian Open, Gael Monfis, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti