01/05/13 - 14:26h

Troicki u četvrtfinalu turnira u Minhenu!

Viktor Troicki je lakše nego očekivano uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Minhenu. On je za samo 81. minut pobedio Radeka Štepaneka, a pritom mu nije prepustio nijedan set.

V. Troicki66
R. Štepanek44
Viktor Troicki, Kremlin Kup 2008

Viktor Troicki

Na startu meča smo pomislili ne ide sve onako kako smo mi, a i Viktor, želeli. Štepanek je imao dva sigurna servis gema, a uz to je uspeo i da napravi brejk pa je brzo stigao do vođstva od 0:3. Srećom, usledilo je buđenje našeg tenisera koji je vezao naredna četiri gema i došao do vođstva od 4:3. Troicki servira u osmom gemu, brani brejk loptu i uspeva da povede 5:3. Do kraja prvog seta su oba tenisera na svoj servis gem bili sigurni što je značilo 6:4 i 1:0 u setovima za Viktora.

U drugom setu sličan rasplet kao i u prvom. Prvi brejk čini Štepanek pri rezultatu 1:2, a uz siguran svoj servis gem dolazi do velike prednosti od 1:4. Svi su u tom trenu pomislili gledaćemo treći set, ali ne i Viktor Troicki. Naš teniser je uz dva brejka i tri sigurna servis gema okrenuo rezultat u svoju korist i trijumfovao u dva seta- 6:4!

U četvrtfinalu Viktora očekuje najverovatnije duel protiv Filipa Kolšrajbera koji brani titulu na ovom turniru osvojenu prošle godine.