29/05/16 - 16:21h

Troicki ravnopravan u dva seta, nedovoljno da se pobedi šampion!

Branilac titule Stanislas Vavrinka okončao je sjajan nastup Viktora Troickog na ovogodišnjem Rolan Garosu. Srpski as je pružio odličan otpor favoritu u okršaju osmine finala, dobio drugi set u taj-brejku nakon što je na isti način izgubio prvi, ali nije uspeo da dodatno zakomplikuje posao Švajcarcu – 7:6 (5), 6:7 (6), 6:3, 6:2.

V: Troicki6732
S. Vavrinka7666

Viktor Troicki, Reuters

Viktor Troicki

Viktor je doživeo peti poraz u šestom duelu protiv Vavrinke – jedinu pobedu proslavio je u 2013. u Australiji.

Srbin je treći put u karijeri igrao osminu finala Rolan Garosa, što mu je i najveći uspeh na ovom takmičenju.

Vavrinka će se za polufinale boriti protiv Alberta Ramosa Vinoljasa, koje je ranije danas ubedljivo porazio osmog nosioca Miloša Raonića.

I SET

Prvi set bio je potpuno izjednačen, obojica igrača su vrlo dobro servirala, naročito Vavrinka, pa su prve brejk šanse viđene tek u 12. gemu – Troicki je uspeo da se spase nakon 0:40 i odvede set u taj-brejk. Vavrinka je lako stigao do 6:2, Viktor je uspeo da osvoji tri naredna poena, ali ne i četvrti.

II SET

U drugom setu je obojici opao procenat prvog servisa, naročito Vavrinki, pa su usledili i . Prvi pravi Švajcarac, da bi Troicki odmah napravio dva u nizu za preokret, ali ne uspeva da zadrži vođstvo.

Agresivni rival je imao skoro tri puta veći broj vinera pa je vratio egal, ali je mnogo više i grešio što dovodi do novog taj-brejka. Ovaj put Troicki preuzima kontrolu i uz greške protivnika stiže do 5:2, Vavrinka uspeva da izjednači, ali opet pravi grešku koju Srbin ovaj put koristi i dolazi do izjednačenja.

III SET

U trećem setu je Troicki zadržao svoj nivo igre, popravio je drugi servis, retko je grešio, ali nije uspevao da ugrozi servis rivala. S druge strane, osim što je osetno popravio servis, Vavrinka je bio mnogo agresivniji u napadu, više je grešio ali i osvajao vinere, te iskoristio jedinu šansu za brejk kojom je dobio još jedan set.

IV SET

Švajcarac nastavlja u sjajnom ritmu, koristi momentum i odmah pravi brejk na startu četvrtog seta koji bez mnogo problema kapitalizuje u 2:0.

Troicki pokušava da se vrati u meč, uspeva da osvoji jedan gem, ali Vavrinka ne popušta, dobija naredni bez izgubljenog poena, a potom opet napada Srbina.

Iako je naš teniser imao 30:0, Švajcarac uspeva da preokrene i stigne do brejk lopte koju ne propušta za 4:1. Pitanje pobednika je tada bilo rešeno.

Na kraju, Vavrinka je napravio čak 29 vinera više od Troickog, 67 -38, ali je i više grešio, 50-29. Srpski teniser je osvojio tek 18 od 50 poena na svoj drugi servis – tu statistiku je znatno pogoršao u trećem i četvrtom setu.

Teme:   Rolan Garos, Vesti, Viktor Troicki