16/10/15 - 16:50h

Tomić konkurentan jedan set, Novak u polufinalu Šangaja!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Masters 1000 tunrnira u Šangaju! Naš igrač je nakon velike borbe, pre svega u prvom setu, slavio protiv Australijanca, Bernarda Tomića sa 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:1, nakon jednog i po sata tenisa. Naredni rival Novaku će biti pobednik meča Marej – Berdih, a polufinalni meč će Nole igratu sutra od 14h, uz prenos na TenisUživo.com!

N. Đoković76
B. Tomić61

Novak Đoković i Beranrd Tomić odigrali su dobrih sat vremena, a onda je naš igrač preuzeo stavri u svoje ruke. Bio je Australijanac konkurentan u prvom setu, uzvratio je na brejk ribrejkom, a onda se dobro držao u “trinaestom gemu”, međutim, Nole je pokazao svoj kvalitet i nakon što je taj set rešio u svoju korist, u sledećem je rutinski priveo meč kraju.

Duel je počeo servisima najboljeg igrača sveta, a nakon nekoliko dobrih poena sa obe strane rezultat je bio 30:30, da bi onda naš igrač osvojio prvi gem. I u drugom gemu, pri prvom servisu Tomića u ovom meču, videli smo 30:30, a potom i brejk priliku za Novaka. Ipak, brejka nije bilo, Bernard je osvojio tri vezana poena i poravnao na 1:1. U naredna dva brza gema sjajni servisi dvojice igrača za 2:2. U šestom delu prvog seta videli smo dosta grešaka, ali i novo izjednačenje na servis Australijanca – 40:40. Nakon toga teniser iz Srbije dolazi do prve brejk šanse u gemu, a druge na meču. Tomić sjajno odgovara na to, a potom daje Novaku novu šansu. Koristi ovo Nole, opet greši rival iz bekhenda za Novakovih 4:2, uz servis. Međutim, već u sledećem gemu Bernard Tomić dolazi do 15:40, do dve brejk prilike, koristi drugu i smanjuje na 3:4, a potom i uspeva da potvrdi stečeno i izjednači na 4:4. Ni naredna dva gema nisu donela ništa novo. Novak je lakše, Bernard teže, osvojio svoj servis gem i izjednačio rezultat na 5:5, a potom su obojica obezbedili taj-brejk. Na početku “trinaestog gema” i Srbin i Australijanac su čuvali svoje servise, a prvi mini-brejk pravi Novak u sedmom poenu i to tako što je Tomić napao, ali bekhend izbacio u aut. Međutim, to nije bilo sve, Australijanac pogađa liniju u sledećem poenu i poravnava na 4:4! Novak Đoković nije poklekao, rešio je dva poena u svoju korist i došao do dve set lopte, ali se opet izdigao Tomić iznad toga, došao do 6:6, ali i dozvolio Novaku novu, treću set loptu, koju je naš igrač iskoristio za 8:6, te konačnih 7:6 u ovom delu igre koji je trajao sat vremena.

Nakon teško osvojenog prvog seta Novak Đoković već na startu drugog dela igre oduzima servis rivalu, doduše i Tomić mu je pomogao katastrofalnim servisima, a onda je naš igrač i potvrdio prednost do koje je došao za startnih 2:0. Nakon ranog brejka mogao je Nole rasterećenije da igre, a teniser iz Australije je polako počeo da oseća umor kao posedicu iz jučerašnjeg meča, koji je protiv Gaskea završio nakon ponoći u Šangaju. Srbin je u petom gemu došao do nove prilike da oduzme servis Tomiću, iskoristio ju je za velikih i nedostižnih 4:1. U nastavku je samo naš igrač materijalizovao sve što je stekao u ovom setu i na kraju slavio sa velikih 6:1.

Naredni rival Novaka Đokovića biće bolji iz poslednjeg četvrtfinalnog meča u kome se sastaju Tomaš Berdih i Endi Marej. Prvi polufinalni par u Šangaju čine Rafael Nadal i Žo-Vilfred Conga.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti