17/10/23 - 19:14h

TOKIO: Rud u osmini finala, ispao prošlogodišnji finalista

Osmi teniser sveta Kasper Rud plasirao se u osminu finala ATP turnira u Tokiju.

On je nakon nešto manje od dva sata igre bio bolji od domaćeg predstavnika Josuke Vatanukija.

Namučio je Japanac Ruda u prvom setu. Obojica su spasiili po tri brejk lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Vatanuki imao priliku da dobije set, a nakon što je nije iskoristio, svoju šansu koristi Rud. Lakši posao imao je u drugom setu. Do brejka prednosti došao je u trećem setu. Sve do kraja sigurno je servirao, a u devetom gemu je prvom brejk/meč loptom duel priveo kraju.

Rudov naredni rival biće Dijego Švarcman.

Sa turnira je ispao prošlogodišnji finalista Fransis Tijafo.

Amerikanca je posle sat vremena i 40 minuta igre eliminisao Aslan Karacev rezultatom 6:3, 7:6 (7:4).

Prvi set Rus je dobio uz brejk prednosti. U drugom setu obojica su realizovali po jednu brejk loptu, da bi u taj-brejku Aslan slavio prvom meč loptom.

Karacevu će naredni rival biti pobednik duela Džang – Hurkač.

Teme:   Aslan Karacev, ATP u Tokiju, Frenses Tijafo, Kasper Rud, Teniseri, Turniri, Vesti