19/10/23 - 11:21h

TOKIO: Dva Australijanca u četvrtfinalu, De Minor izjednačio Hjuitov rekord

Traže se još dva mesta.

Posle pobeda Popirina i De Minora, ostala su upražnjena još dva mesta u četvrtfinalnom rosteru ATP 500 turnira u Tokiju.

Naturalizovani Australijanac Aleksej Popirin pobedio je nakon preokreta Čileanca Kristijana Garina 4:6, 7:6, 6:2. On je 22. pobedom u sezoni izjednačio lični rekord od pre dve godine po tom parametru.

Bio je skoro na ivici poraza Popirin, Garin je igrao bolje do finiša drugog seta, ali je ispustio priliku da dobije meč, pošto je ispustio brejk prednosti u drugoj deonici pri vođstvu 4:3. Popirin je izborio i dobio taj-brejk, i time slomio moral protivnika. Izborio je četvrto četvrtfinale ove godine.

Njegov protivnik biće pobednik meča Amerikanca Tejlora Frica i Šintara Močizukija iz Japana.

Još jedan Australijanac je u četvrtinalu – Aleks De Minor je u osmini finala pobedio 113. igrača sveta Argentinca Dijega Švarcmana za 90 minuta igre, 6:0, 7:5. Ovo je njegovo čak deseto ATP četvrtfinale ove godine – poslednji Australijanac kojem je to pošlo za rukom je Lejton Hjuit, koji je igrao isto toliko četvrtfinala sada već davne 2004. godine.

Četvrti nosilac turnira u Tokiju je ostvario 41. pobedu u sezoni, pa sada na miru čeka narednog rivala. To će biti pobednik duela Aslana Karaceva i Džidžen Džanga.