24/06/17 - 21:42h

Todi: Lajović nemoćan protiv Delbonisa!

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se izbori za finale na čelendžeru u Todiju.

D. Lajović34
F. Delbonis66

Zimbio

Lajović nije opravdao ulogu favorita u meču protiv 109. sa ATP liste, Federika Delbonisa. Argentinac je u dva seta, sa 3:6, 4:6 nakon 82 minuta igre slavio protiv srpskog tenisera i plasirao se u sam finiš turnira u italijaskom Todiju, gde ga čeka domaći igrač Marko Čekinato.

Prvi set u meču između prvog i petog nosioca pripao je Delbonisu zahvaljujući brejku do koga je došao u šestom gemu. Imao je odmah zatim srpski reprezentativac priliku da uzvrati, ali nije iskoristio jednu brejk loptu.

Na samom startu drugog nastavka Argentinac je ponovo oduzeo servis Dušanu. Lajović je u petom gemu uspeo da spasi tri brejk lopte, ali ni u jednom gemu nije ozbiljnije zapretio svom rivalu.

Teme:   Dušan Lajović, Vesti