26/10/14 - 17:11h

Titula za Zimonjića i Pospišila u Bazelu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Vasek Pospišil osvojili su titulu na turniru iz serije 500 Bazelu, u konkurenciji dublova. Oni su u finalnom okršaju bili bolji od Marina Draganje iz Hrvatske i Henrija Kontinena iz Finske sa 2:1, po setovima 7:6(13), 1:6, 10:5 posle jednog sata i 30. minuta igre.

N. Zimonjić/v. Pospišil7110
M. Draganja/H. Kontinen665

ziki131496020130926172422

Ovo je prva titula za Zimonjića posle razlaza sa Danijelom Nestorom. Iskusni srpski dubl igrač će od sledeće sezone nastupati u paru sa Francuzom Majklom Ljodrom.

U prvom setu nije bilo brejka, iako je srpsko/kanadski par u šestom gemu imao dve brejk prilike da oduzme servis rivalima, ali su obe ostale neiskorišćene. U finišu seta, Zimonjić i Pospišil su se suočavali sa tri brejk lopte, ali su uspeli da se izvuku iz neugodne situacije, pa je usledio maratonski taj-brejk. Poveli su Draganja i Kontinen sa 4:0, ali su Srbin i Kanađanin uspeli da preokrenu rezultat i stignu do prednosti od 5:4, da bi se u nastavku parovi smenjivali u vođstvu, sve do 13:13, kada su Zimonjić i Pospišil vezali dva poena i osvojili prvi set.

Gubitak prvog seta nije negativno uticao na Draganju i Kontinena, pa su u drugom setu sa dva brejka ekspresno stigli do izjednačenja rezultatom 6:1.

Odlučujući mini taj-brejk su sjajno otvorili Zimonjić i Pospišil serijom od 5:0, ali je usledio povratak hrvatsko/finskog para, koji je prišao na 5:4, da bi usledila nova serija srpskog i kanadskog igrača, na koju njihovi rivali nisu imali odgovor, pa Zimonjić i Pospišil stižu do pehara.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bazelu, Dubl igrač, Finale, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti