15/04/13 - 09:40h

Titula za Jovanu Jakšić!

Jovana Jakšić osvojila je ITF turnir u Meksiku i sa novih 50 WTA bodova obezbedila napredak na možda i 251. mesto na svetu, a početkom meseca bila je ispod 350. pozicije. Jakšićeva je posle velike borbe koja je trajala skoro tri sata, i preokreta, bila bolja u tri seta od Amerikanke Džulije Koen, 124. na rang listi, čak 167 mesta bolje plasirane od naše igračice! Konačan rezultat bio je 2:1 za Jovanu, po setovima 2:6, 6:3, 6:4!

J. Jakšić266
Dž. Koen634
Jovana Jaksic

Pre titule u Poza Riki Jovana Jakšić je kroz kvalifikacija stigla do osmine finala u Montereju gde je izgubila od Marije Kirilenko.

Jovana je dobro počela meč, napravila brejk i onda izgubila narednih šest za konačnih 6:2 za Koen u prvom setu.

Da je psihički jaka Srpkinja je pokazala na početku drugog seta kada je, posle ekspresnog gubitka prvog, uspela da uzvrati udarac i izjednači na 1:1 u setovima, uz dva brejka. Jakšićeva je drugi set rešila u svoju korist rezultatom 6:3.

U trećem setu Amerikanka je vodila 4:3, ali je naša teniserka u tom trenutku zaigrala najbolji tenis od početka finala i sa tri gema u nizu osvojila prvu titulu. Jovana Jakšić je treći set dobila rezultatom 6:4.

Bio je ovo drugi međusobni meč Srpkinje i Amerikanke, i prvi trijumf Jovane protiv Džulijen. Inače, Jovana Jakšić rođena je 30. septembra 1993. godine u Beogradu.

ITF turnir u Poza Riki igrao se za nagradni fond od 25.000 dolara.

Teme:   Jovana Jakšić, Teniserke, Turniri, Vesti