11/05/12 - 19:58h

Tipsarević ubedljiv protiv Đokovića!

Janko Tipsarević je očitao lekciju najboljem teniseru sveta. Posle samo sat i 44. minuta uspeo je da dođe do 2 trijumfa nad svojim drugom iz reprezentacije i plasira se u polufinale Mastersa u Madridu!

N. Đoković63
J. Tipsarević76

Janko Tipsarević je načinio “malo iznenađenje” na turniru u Madridu. On je eliminisao iz daljeg takmičenja svetskog broja 1 i igrača koji brani titulu iz 2011 godine na ovom turniru- Novaka Đokovića! Prvi set je protekao bez brejkova, pobednik u tom setu je odlučen u taj-brejku. Janko je u istom odigrao daleko bolje od Novaka i zasluženo došao do vođstva 1:0 u setovima- 7:6(7:2)!

Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

Drugi set, a Tipsarević još bolji. Ključni detalj tog seta desio se pri rezultatu 3:2 za Janka, kada je upravo on napravio brejk i uz svoj siguran servis sebi doneo ubedljivo vođstvo od 5:2. Novak je uspeo na svom servisu da odbrani par meč lopti i potom pokušao da napravi brejk. Međutim to mu nije pošlo za rukom. Janko je bio siguran pri svom servisu i tako sebi obezbedio pobedu u ovom četvrtfinalu- 6:3!

Janko Tipsarević u polufinalu igra protiv boljeg iz meča Rodžer Federer- David Ferer. Sa prikazanom igrom prethodnih dana, verujemo da Janko može i do finala ovog prestižnog Mastersa!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti