17/01/12 - 10:40h

Tipsarevic pobedio Tursunova!

Posle duze borbe, Janko je ipak uspeo da slomi otpor upornog rusa i trijumfuje u ovom mecu u 4 seta rezultatom 5:7, 7:6, 6:3, 6:4.

J. Tipsarevic5766
D. Tursunov7634

Tipsarevic nije zapoceo mec onako kako je mozda zeleo. Rus je u prvom setu bio bolji protivnik i nasem teniseru nije davao puno sansi da set resi u svoju korist- 5:7.

Janko Tipsarevic. AP photo.

Drugi set je otisao u taj-brejk u kome je Janko bio fokusiran u odlucujucim poenima kada je prvo i na servis rusa imao protiv sebe set lopte, on je taj pritisak izdrazao i izjenacio na 1:1 u setovima rezultatom 7:6(14:12).

Tek u trecem setu je nas teniser dosao do izrazaja. Tursunov nije vise bio tako ravnopravan protivnik kao u prva dva seta, dok je Tipsarevic lagano dodavao gas. To je rezultiralo vodjstvom od 2:1 u setovima rezultatom 6:3.

Cetvrti set je bio promenljivog karaktera. Rus je uspevao da zadrzi svoje servise cak je i napravio brejk i servirao pri rezultatu 3:4 za Tursunova. U tom trenu kao da je zazvonilo u Jankovoj glavi i od tog trenutka on vise nije dozvolio Tursunovu da uzme ijedan gem do kraja meca. Pobeda u 4 seta rezultatom 3:1, a rezultat zadnjeg seta 6:4.

Tipsarevic ce morati u sledecem mecu da bude oprezniji. Nebi bilo dobro ovako dopustati protivniku da dolazi u prednost jer to zna da se osveti. Njegov sledeci protivnik je domaci teniser Dzejms Dakvort. Sigurno ce publika biti na strani Dakvorta, ali zato kvalitet na Jankovoj. Nadamo se pobedi i u drugom kolu, a samim tim i Tipsarevicevom nastupu u 3 kolu Australian Opena.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri