Tim preokretom do titule u Pekingu

Austrijanac Dominik Tim osvojio je titulu na turniru serije 500 u Pekingu.

Source: Getty Images Europe

On je u finalu savladao grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa.

U duelu koji je trajao dva sata i 13 minuta, Dominik je bio bolji sa 2:1 u setovima.

Odmah na startu prvog seta Austrijanac je napravio brejk, a Cicipas je već u narednom gemu uspeo da ga vrati. Prelomni momentan desio se u osmog gemu kada je Stefanos brejkom došao do prednosti, da bi zatim iskoristio drugu set loptu i slavio rezultatom od 6:3.

U drugom setu prvi brejk napravio je grčki igrač. Tim je vratio servis,a ponovio ga je na samom kraju seta koji je osvojio rezultatom od 6:4. U odlučujućoj deonici meča dva puta je oduzeo servis rivalu, ispustio samo jedan gem i sa ubedljivih 6:1 došao do 15. titule u karijeri.

Teme:   ATP u Pekingu, Dominik Tim, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti