27/10/19 - 17:42h

Tim preokretom do titule u Beču, Sabalenka slavila u finalu Džuhaija

U finalnom meču ATP turnira u Beču pobedu je odneo domaći teniser Dominik Tim, dok je u kineskom Džuhaiju do titule došla Beloruskinja Arina Sabalenka.

Tim

Tim se za trofej borio sa Dijegom Švarcmanom iz Argentine.

Peti teniser sveta i prvi favorit na turniru bio je bolji u tri seta nakon dva sata i 27 minuta provedenih na terenu.

Švarcman je već na startu prvog seta napravio brejk, ali je Tim odmah uspeo da ga vrati. Do kraja ovog dela susreta Argentinac je još dva puta oduzeo servis Timu i prvi set dobio rezultatom od 6:3.

U nastavku je Dominik bio uigraniji. Drugi set je osvojio sa 6:4, nakon realizovane jedne od tri brejk šansi i jednog spasenog servisa. Na početku odlučujućem dela meča odmah je došao do vođstva brejkom. U daljem toku seta obojica su sigurno servisali, sve do poslednjeg gema kada je Tim, na servis protivnika, došao do rezultata od 6:4 i ukupno 16. titule u karijeri.

On je prvi teniser ove sezone sa pet trofeja.

Arina Sabalenka je u finalu Džuhaija savladala Holanđanku Kiki Bertens.

14. igračici sveta je za pobedu bilo potrebno 76, a trijumfovala je rezultatom od 6:4, 6:2.

U prvom setu iskoristila je jednu šansu za brejk i to na samom kraju seta. U drugom delu meča brejk je napravila u drugom gemu. U dramatičnoj završnici duela Sabalenka je četvrtom set loptom, na servis protivnice, došla do rezultata od 6:2.

Ovo joj je peta titula u karijeri, a treća u tekućoj sezoni. Zanimljivo je to što su sve tri sa turnira koji se igraju u Kini.

Teme:   ATP 500, ATP u Beču, Dominik Tim, Teniserke, Turniri, Vesti