Težak start u Šangaju: Novak kroz dva taj-brejka bolji od Mikelsena

Novak Đoković prešao je prvu prepreku na Masters turniru u Šangaju!

N. Đoković77
A. Mikelsen66

Nije iamo Novak lak zadatak protiv Amertikanca Aleksa Mikelsena kojeg je savladao posle skoro dva sata igre u dva taj-brejka – 7:6 (3), 7:6 (9).

Imao je srpski as na startu dve brejk lopte, ali ih nije realizovao. U drugom gemu Mikelsen pravi brejk koji je potom potvrdio. U petom gemu Novak propušta priliku da vrati servis, da bi novu brejk loptu uspeo da iskoristi u sedmom gemu. Set se nastavio sigurnim servisima sa obe strane, pa je završen u taj-brejku u kojem je Đoković posle izjednačenja od 3:3 vezao četiri poena i realizovao prvu set loptu.

Obrnuta situacija u drugom setu. Sada je Novak prvi došao do brejka, za vođstvo od 3:1. Dva gema kasnije imao je novu priliku za brejk koja bi mu donela prednost od 5:1, međutim to mu nije pošlo za rukom, pa je Mikelsen smanjio prednost na 4:2, a zatim i vratio servis. Nije više brejk lopti ni sa jedne strane, te se ponovo igrao produžetak. Usledila je drama – Đoković je najpre propustio dve meč lopte, da bi zatim Amerikanac propustio svoje šanse da produži duel na treći set. Izborio je Novak još jednu meč loptu i njome došao do pobede.

Naredni rival biće mu pobednik susreta Vavrinka – Kobolji.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti