12/07/19 - 20:46h

Teniski klasik pripao Federeru, Švajcarac u finalu Vimbldona!

Rodžer Federer plasirao se u svoje 12. finale Vimbldona savladavši u teniskom klasiku Rafaela Nadala čime se konačno osvetio velikom rivalu za poraz iz 2008. godine na londonskom grend slemu!

Tri sata trajao je ovaj duel koji su obeležili preokreti obojice tenisera i sjajan teniski duel, a Federer je slavio sa 3:1, po setovima 7:6 (7:3), 1:6, 6:3, 6:4.

U finalu će se sastati sa Novakom Đokovićem koji je nadigrao Roberta Bautistu Aguta. Biće to njihov 16. duel na grend slem takmičenjima.

• Rodžer je imao 23 od 37 osvojenih poena na drugi servis, što je 62%
  • 45 poena osvojio je na primanju servisa

TOK MEČA:

Od početka duela obojica su bili vrlo skoncentrisani. Sem jedne šanse Španca za brejk u osmog gemu, i jedan i drugi su bili dosta sigurni na svojim servisima. Malo problema Nadal je imao u poslednjem gemu, kada je došao do prednosti od 40:0 koju je Federer uspeo da stigne i izjednači. Ipak, gem je na kraju pripao Rafi za rezultat od 6:6 i ulazak u taj-brejk koji je, uz dva mini-brejka prednosti, dobio Rodžer za 1:0 u setovima.

U drugom setu nakon propuštene prilike Nadala, a zatim i Federera, da dobiju gem na servis protivnika, Španac konačno pravi brejk, prvi u ovom meču, koji je zatim i povrdio, za rezultat od 4:1. Odmah posle toga on je još jednom oduzeo servis dekoncentisanom Federeru i set brzo rešio u svoju korist sa 6:1.

Federer se u trećem setu vratio u igru. Napravio je brejk i spasio tri brejk lopte, pa je ovoga puta on došao do vođstva od 4:1. Rafa je smanjio prednost protivnika na 4:2, spasavši servis, ali nije uspeo da poljulja trećeg tenisera sveta koji je ovaj deo meča dobio rezultatom od 6:3.

U četvrtom setu Švajcarac dolazi do ranog brejka za 2:1 u gemovima. Nadal je bio osetno nervozniji, ali nije dao protivniku da lako reši ovaj duel u svoju korist. Najveća borba bila je pred sam kraj seta kada je Španac dobio novu energiju i spasio dve meč lopte. Sjajna igra nastavila se i u devetom gemu. Nijedan ni drugi nisu dali da se ovaj meč lako završi sve do poslednjih momenata. Nakon još dve propuštene meč lopte, Federer je iskoristio treću za rezultat od 6:4, čime se osvetio Nadalu za poraz iz 2008. godine!

Teme:   Grend Slem, Rafael Nadal, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon