18/08/24 - 22:10h

Švjontek izgubila, Sabalenka i Pegula igraju za titulu

Sjajno finale čeka nas u Sinsinatiju.

Američka teniserka Džesika Pegula i Beloruskinja Arina Sabalenka igraće sutra (ponedeljak) za titulu na mastersu u Sinsinatiju.

Sabalenka, treća teniserka sveta, pobedila je najbolju na WTA listu Igu Švjontek rezultatom 6:3, 6:3.

Uprkos tome što rezultat to ne govori, Sabalenka se namučila da dođe do pobede za sat i 50 minuta igre. U prvom setu je povela sa 2:0, ali je Švjontek odmah uzvratila. Slomila je otpor Poljakinje Sabalenka ponovo u šestom gemu i mirno privela set kraju.

Drugi je doneo više uzbuđenja. Sabalenka je imala dva brejka prednosti i 5:1. Servirala je Švjontek za opstanak u meču i Beloruskinja je imala čak sedam meč, ujedno i brejk lopti. Nijednu nije iskoristila, u narednom gemu je izgubila svoj servis, ali preokreta nije bilo jer je napravila još jedan brejk i završila meč u svoju korist.

Pegula i Špankinja Paula Badosa odigrale su tri seta, a slavila je Amerikanka sa 6:2, 3:6, 6:3. Meč je bio psihički naporan za teniserke jer je prekidan zbog kiše i u prva dva seta bilo je brejkova na obe strane. U trećem je bilo najmanje neizvesnosti jer je šestoj teniserki sveta bio dovoljan jedan brejk u osmom gemu da se plasira u finale.

Teme:   Arina Sabalenka, Džesika Pegula, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti