01/04/22 - 17:55h

Švjontek i Osaka za titulu u Majamiju

Poljakinja Iga Švjontek i Naomi Osaka iz Japana boriće se za titulu na Masters turniru u Majamiju.

Source: Getty Images AsiaPac

U meču polufinala Švjontek je savladala domaću teniserku Džesiku Pegulu nakon nešto manje od dva sata igre rezultatom 6:2, 7:5.

Prvi set Iga je dobila uz brejkove u trećem i sedmom gemu, a sve vreme je sigurno servirala.

U drugom setu Pegula je imala vođstvo od 4:2, ali je Poljakinja uspela da izjednači, a zatim i da dođe do brejka prednosti. U narednom gemu imala je dve meč lopte, ali ih je propustila, dok je njena protivnica u istom gemu iskoristila novu priliku za brejk. Švjontek je odmah ribrejkovala, da bi u 12. gemu uspela da realizuje meč loptu.

Ovo joj je 16. pobeda u nizu.

Iga je ove sezone osvojila dve titule iz serije WTA 1000 – u Dohi i Indijan Velsu.

Osaka je do pobede došla u duelu sa Belindom Benčić.

Njih dve na terenu su provele dva sata, a 77. igračica sveta slavila je nakon preokreta – 4:6, 6:3, 6:4.

U prvom setu Belinda je napravila dva brejka, a Osaka je jednom ribrejkovala.

U naredna dva seta Japanka je realizovala po dve brek prilike, dok je Benčić u oba dela meča vratila po jedan servis.

Osaki je ovo prvo finale od Australiujan opena 2021. godine.

Teme:   Iga Švjontek, Masters u Majamiju, Naomi Osaka, Teniserke, Turniri, Vesti