13/05/24 - 18:37h

Švjontek i Gof u četvrtfinalu Rima

Prva teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u četvrtfinale turniru u Rimu.

Poljakinja je posle sat vremena i 39 minuta igre bila od Anželik Kerber iz Nemačke rezultatom 7:5, 6:3.

U osmom i devetom gemu prvog seta razmenile su brejkove, da bi u narednom Iga propustila pet set lopti. Do novih šansi došla je u 12. gemu u kojem je iz trećeg pokušaja uspela da osvoji set.

Na startu drugog seta pretrpela je brejk. U četvrtom gemu vratila je servis, a set je prelomila u svoju korist brejkom u osmom gemu.

Rivalka u četvrtfinalu biće joj Medison kiz koja je slavila u duelu sa Soranom Kirsteom sa ubedljivih 6:2, 6:1.

Pobedu u osmini finala je posle preokreta zabeležila Amerikanka Koko Gof.

Treća teniserka sveta savladala je Paulu Badosu rezultatom 5:7, 6:4, 6:1.

Naredna protivnica biće joj Ćinven Ženg koja ja nadigrala Naomi Osaku sa 6:2, 6:4.

Teme:   Iga Švjontek, Kori Gof, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti