Svitolina osvojila Rim, Gof razočarana: ‘Bila sam stegnuta’

 

Ukrajinska teniserka Jelina Svitolina trijumfovala je u Rimu, savladavši Koko Gof u finalu. Gof je priznala da je osećala pritisak tokom meča.


Svitolina Strasbourg 2024 by LHC88 (CC-BY-4.0) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Svitolina_Strasbourg_2024_(1).png

Jelina Svitolina je po treći put u karijeri osvojila trofej u Rimu, pobedivši Koko Gof u finalu rezultatom 6:4, 6:7, 6:2. Ukrajinska teniserka je pokazala izvanrednu formu, pobedivši redom drugu, treću i četvrtu igračicu sveta na putu do titule.

Svitolina, koja ima 31 godinu i ćerku, izrazila je zadovoljstvo zbog povratka u vrhunski tenis nakon porođaja. “Veoma sam srećna i ponosna na trud koji sam uložila posle porođaja – vratiti se među Top 10 i ponovo osvojiti ovaj turnir zaista mi mnogo znači”, rekla je Svitolina.

Koko Gof, koja je branila titulu u Parizu, još uvek čeka na prvi trofej ove sezone. Amerikanka je u finalu propustila čak 17 brejk lopti. “Mislim, ništa nije nedostajalo. Više je stvar osećaja stegnutosti”, izjavila je Gof, dodajući da je bila previše pasivna u ključnim poenima.

Rolan Garos počinje u petak, 24. maja, a Svitolina će na turnir stići sa velikim očekivanjima. Podsetimo, ona je pet puta igrala u četvrtfinalu ovog turnira, ali nikada nije otišla korak dalje.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Elina Svitolina, Koko Gof, Rolan Garos, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"