18/10/23 - 20:32h

STOKHOLM: Monfis “preokrenuo” Fučoviča

Francuski teniser Gael Monfis uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Stokholmu.

Source: Getty Images AsiaPac

Šampion iz 2011. godine ovogodišnje takmičenje započeo je pobedom nad Martonom Fučovičem iz Mađarske i to posle preokreta.

U duelu koji je trajao dva sata i 16 minuta, Monfis je slavio rezultatom 2:6, 6:2, 7:5.

Pošto je prvi set Fučovič dobio uz dva brejka prednosti, Gael je istom merom uzvratio u drugom setu.

Najveću borbu vodili su u trećem setu. Fučovič je u četvrtom gemu došao do brejka, a Gael je odmah uzvratio. Francuz je u 10. gemu ispustio dve brejk/meč lopte, da bi dva gema kasnije iskoristio novu šansu i duel priveo kraju.

Protivnik u osmini finala biće mu Filip Mišolić.

Pobedu u osmini finala zabeležio je Holanđanin Talon Grikspor.

Treći favorit turnira je nakon skoro dva sata provedenih na terenu bio bolji od Emila Rusuvuorija sa 7:6 (7:3), 6:4.