STOKHOLM: Janko uspešno startovao

Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Stokholmu.

Source: Getty Images North America

On je na startu bio bolji od Francuza Korentina Muteta.

Posle sat vremena i 14 minuta provedenih na terenu, Janko je slavio sa 2:0 u setovima.

U prvom setu Srbin je realizovao tri brejk lopte, a njegov protivnik je uspeo da vrati jedan servis. U drugom je jedinu priliku za brejk imao Janko i to u sedmom gemu. Iskoristio ju je i uz tu prednost zadržao do kraja. Meč je završen rezultatom od 6:2, 6:4 za Tipsarevića.

Protivnik za plasman u četvrtfinale mu je prvi nosilac na turniru, Fabio Fonjini iz Italije.

Na zvaničnom ATP Tviter nalogu objavljeno je da je Janko nakon meča rekao da će mu ovo biti poslednji ATP turnir u karijeri.

U Stokholmu se takmiči i Filip Krajinović koji se na startu sastaje sa Norvežaninom Kasperom Rudom.

Nagradni fond takmičenja u Švedskoj iznosi 711,275 evra, a pobednik turnira dobiće 109,590 i 250 ATP poena.

Teme:   ATP u Štokholmu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti