Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Stokholmu.

F. Krajinović67
K. Rud35

Filip Krajinovic

On je na startu savladao Norvežanina Kaspera Ruda.

Filip je bio bolji sa 2:0 u setovima u meču koji je trajao sat vremena i 35 minuta.

U prvom setu Krajinović je do prvog brejka došao u trećem gemu, da bi ga ponovio pred kraj seta koji je dobio rezultatom od 6:3. U drugom delu igre je, nakon sigurnog servisa, napravio brejk, a onda stigao do vođstva od 3:0. Kasper je uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat. Susret je prelomljen u poslednjem gemu kada je Filip na servis protivnika iskoristio treću meč loptu i sa 7:5 ostvario pobedu.

Za plasman u četrtfinale sastaće se sa Danijelom Evansom iz Velike Britanije.

U drugoj rundi Stokholma je i Janko Tipsarević koji će igrati sa prvim nosiocem, Fabiom Fonjinijem iz Italije.

Nagradni fond takmičenja u Švedskoj iznosi 711,275 evra, a pobednik turnira dobiće 109,590 i 250 ATP poena.

Teme:   ATP 250, ATP u Štokholmu, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti