Šteta: Međedović eliminisan nakon maratona

M. Kecmanović64465
L. Muzeti36627
Hamad Medjedovic

Hamad

Nažalost, Hamad Međedović je svoje prvo učešće u glavnom žrebu US opena završio u prvom kolu, porazom od Fabijana Marožana 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4, nakon tri sata i 12 minuta velike borbe.

Svašta smo videli u ovom uzbudljivom okršaju – dramu, preokret, povrede, na neretke momente i fenomenalan tenis. Ipak, ishod nije bio onakav kakav smo priželjkivali.

Tome je u mnogome doprinela povreda Međedovića, Prvi set je odigrao savršeno, pucao je precizno iz svih raspoloživih oružja, ali se u drugoj deonici situacija u potpunosti obrnula.

Hamad je u trećem setu zatražio prvi medicinski tajm-aut, ali je uspeo da povede sa 2:1. Međutim, problemi sa nogom postaju ozbiljniji u narednom, ali je i u tom setu, iako ga je ubedljivo izgubio, imao svoje šanse.

Ušlo se u peti set, koji su odlučile nijanse. Tačnije, Mađar je iskoristio svoju šansu za razliku od protivnika. Prvu priliku imao je Marožan na 1:1, ali je nije iskoristio. Svoju je Međedović dobio na 3:2, imao je poen u rukama, ali ništa nije bilo ni od toga.

Kazna je stigla u devetom gemu – od 30:15 je krenuo da greši, pa je izgubio sedam od narednih osam poena i završio učešće na US Openu.

Marožan će u drugom kolu igrati protiv Danila Medvedeva, koji je u četiri seta savladao Lajovića.