Šta se dešava?! Ni Đoković ni Siner na Lejver kupu!
Lejver kup će se održati bez učešća dvojice velikana tenisa – našeg Novaka Đokovića i Janika Sinera. Organizatori su kompletirali timove, ali ova dva imena nisu na spisku.
Organizatori Lejver kupa su objavili spiskove timova koji će se takmičiti na ovom prestižnom turniru, ali na njima nema ni Novaka Đokovića, najvećeg tenisera svih vremena, ni Janika Sinera.
Ova vest je iznenadila mnoge ljubitelje tenisa, jer se očekivalo da će obojica biti deo spektakla u San Francisku. Tim Evrope će predvoditi Karlos Alkaras, a pored njega će igrati i Aleksander Zverev, Holger Rune, Kasper Rud, Jakub Menšik i Flavio Koboli.
Tim sveta će predvoditi Fransisko Serundolo, a pridružiće mu se Tejlor Fric, Ben Šelton, Tomi Pol, Frensis Tijafo i Žoao Fonseka. Zanimljivo je da će se turnir održati u „Čejs centru“, domu NBA ekipe Golden stejt voriorsi, sa kapacitetom od skoro 20 hiljada mesta.
Prošlogodišnji duel u Berlinu je pripao Evropljanima, koji vode sa 5:2. Zverev je najuspešniji učesnik takmičenja sa čak pet trijumfa i sedam pobeda u singlu.
Selektori ekipa su ove godine Janik Noa i Andre Agasi, koji su zamenili Bjerna Borga i Džona Mekinroa. Sledeće godine, Lejver kup se vraća u London, u Arenu O2, gde se Rodžer Federer oprostio od tenisa 2022. godine.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Vesti







Komentari