Srpske teniserke na US Openu: Mlade nade kreću ka glavnom žrebu

Dodaj Tenis Uživo kao željeni izvor na Google
 

Počele su kvalifikacije za US Open, a naše mlade teniserke dobile su povoljan žreb u prvom kolu, dok se iskusniji srpski asovi bore za ulazak u glavni turnir.


Početak kvalifikacija za poslednji grend slem sezone, US Open, donosi nadu za srpski tenis. Naše predstavnice u ženskoj konkurenciji, Lola Radivojević, Teodora Kostović i Mia Ristić, sve redom mlade igračice, dobile su povoljan raspored za prvu prepreku ka glavnom žrebu.

Lola Radivojević, koja se nedavno vratila na poziciju najbolje srpske teniserke, za protivnicu ima Kajsu Rinaldo Person iz Švedske, trenutno 230. na svetskoj listi. Radivojevićeva, koja je 150. igračica sveta sa 21 godinom, ima prednost u odnosu na svoju rivalku.

Teodora Kostović, sa 19 godina i 171. mestom na WTA listi, suočava se sa iskusnom 35-godišnjom Holanđankom Arančom Rus, koja je 203. na svetu. Mlada Srpkinja će pokušati da iskoristi svoju mladost i energiju protiv favorizovane protivnice.

Mia Ristić, 20-godišnjakinja i 195. teniserka sveta, debitovaće na grend slem turniru u seniorskoj konkurenciji. Njena prva protivnica biće Amerikanka Ajana Akli, pet godina starija, koja se nikada nije probila među prvih 200 igrača sveta, a trenutno je 263. na listi.

Uspeh u prvom kolu kvalifikacija donosi značajnu novčanu nagradu od 48.000 dolara, što je veliki podsticaj za ove mlade igračice koje se bore za proboj u svetski vrh.

U muškoj konkurenciji, Srbija ima dvojicu iskusnijih igrača koji ciljaju plasman u glavni žreb. Dušan Lajović, 30. nosilac u kvalifikacijama, za prvog protivnika ima Južnokorejca Sunvua Kvoana. Lajović je u prethodna dva međusobna duela gubio od Kvoana, koji je trenutno 150. na ATP listi, dok je naš as 167.

Laslo Đere, koji se polako vraća na teren nakon problema sa povredama, igraće protiv Francuza Aleksandra Milera. Đere je trenutno 206. na ATP listi, dok je Miler rangiran kao 138. igrač sveta.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   ATP, Dušan Lajović, Grend Slem, Kvalifikacije, Srbija, Teniserke, US Open, Vesti


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"