Srpkinje spremne za Rumuniju – Vemić: Šljaka može biti naša prednost
Plej-of Bili Džin King kupa je pred vratima. AIR Serbia tim Srbije vredno radi od ponedeljka u dvorani SC “Ibar” u Kraljevu i priprema se za duel sa Rumunijom, koji je na programu 10. i 11. novembra. Aleksandra Krunić, Natalija Stevanović, Katarina Kozarov, Lola Radivojević i Mia Ristić vredno treniraju pod budnim okom selektora Dušana Vemića i trenera Veljka Radojičića.
– Kraljevo kao grad nam već treći put pruža priliku da se ravnširamo Kraljevčanima, ali i gledaocima kraj malih ekrana i ljubiteljima tenisa dobrim partijama. Poziv publiku da dođe i podrži naš tim, da nam bude igrač više na terenu, kao što su to bili muškoj reprezentaciji često i da zjedno slavimo protiv Rumunije. Verujem u tim, igračice su spremne za iskušenje, vredno treniraju i nadamo se uspešnim takmičarskim danima. Naša prednost je to što su naše reprezentativke, sada na kraju sezone, imale više treninga na šljaci, a ovo je prvi put da ovde dame igraju na toj podlozi i nadamo se najboljem – poručio je selektor Dušan Vemić.
Iz prvobitno prijavljenog sastava AIR Serbia tima Srbije nedostaje Olga Danilović zbog povrede, ali su iskustvo Aleksandre Krunić i Natalije Stevanović, kao i mladost i kvalitet Katarine Kozarov, Lole Radivojević i Mije Ristić, garant dobrih partija.
– Meni je ovo prvi meč protiv Srbije. Nikada ni kao igrač, a ni sada kao selektor nisam igrao protiv vas. Sjajno smo prihvaćeni u Kraljevu, osećamo se dobrodošlo i verujem da je to preduslov za sjajnu tenisku partiju. U ovom duelu, kao i svim reprezentativnim sudarima, nije zahvalno pričati o favoritima, jer zna se da tas na vagi može da prevagne samo zbog inspiracije. Zato očekujem sjajne mečeve – poručio je Oria Tekau, selektor Rumunije.
(Tenis Uživo, M. Marjanović)
Teme: Aleksandra Krunić, Dušan Vemić, Fed kup, Lola Radivojević, Mia Ristić, Natalija Stevanović, Olga Danilović, Selektor, Srbija - Rumunija, Vesti






| 1 | — | Janik Siner | 13,500 |
| 2 | — | Karlos Alkaras | 9,960 |
| 3 | — | Aleksandar Zverev | 7,190 |
| 4 | — | Feliks Ože-Alijasim | 4,390 |
| 5 | — | Ben Šelton | 4,070 |
| 6 | — | Aleks De Minor | 4,060 |
| 7 | ▲1 | Daniil Medvedev | 3,810 |
| 8 | ▼1 | Novak Đoković | 3,760 |
| 9 | — | Tejlor Fric | 3,635 |
| 10 | — | Flavio Cobolli | 3,540 |
| Srpski igrači | |||
| 50 | ▼1 | Miomir Kecmanović | 980 |
| 67 | ▲1 | Hamad Medjedović | 844 |
| 139 | ▲1 | Dušan Lajović | 442 |
| 225 | — | Laslo Đere | 256 |
| 359 | ▼1 | Ognjen Milić | 140 |
| 1 | — | Arina Sabalenka | 9,090 |
| 2 | — | Elena Ribakina | 8,143 |
| 3 | — | Iga Švjontek | 6,733 |
| 4 | — | Džesika Pegula | 6,380 |
| 5 | — | Mira Andreeva | 5,751 |
| 6 | — | Amanda Anisimova | 5,523 |
| 7 | — | Koko Gof | 4,879 |
| 8 | — | Elina Svitolina | 4,423 |
| 9 | — | Victoria Mboko | 3,670 |
| 10 | ▲3 | Linda Noskova | 3,489 |
| Srpski igrači | |||
| 147 | ▲3 | Lola Radivojević | 520 |
| 184 | ▼3 | Teodora Kostović | 415 |
| 200 | ▲1 | Olga Danilović | 368 |
| 267 | ▲5 | Mia Ristić | 272 |
| 354 | ▼1 | Natalija Senić | 179 |
| 448 | ▼10 | Elena Milovanović | 130 |
| 460 | ▼5 | Katarina Jokić | 126 |
Dobićeš obaveštenje čim počne.
Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.
Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?
Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.
Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:


Komentari