02/12/23 - 20:22h

SRBIJO, RADUJ SE NOVOM ČUDU: Hamad Međedović osvojio NextGen u Džedi!

Čudestan podvig mladog srpskog tenisera u Saudijskoj Arabiji!

Hamad Međedović je šampion NextGen turnira u Džedi! Srpski teniser učinio je nešto u šta niko pre starta takmičenja nije verovao, i kao šesti nosilac osvojio titulu, stavši tako u red superzvezda poput Alkarasa, Sinera i Rubljova koji su u bliskoj prošlosti osvajali ovo takmičenje!

U velikom finalu, Hamad Međedović savladao je favorizovanog Artura Fisa sa 3:2 (3:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:1).

Kakvo smo finale gledali u Džedi! Međedović se namerio na prvog favorita, 36. tenisera sveta koji je do finala, poput Srbina, zaređao sve pobede. Ipak, naš Hamad je bio vidno bolji igrač, i bila bi prava šteta da nije pobedio. Mogao je Pazarac još ranije da reši pitanje pobednika, u taj-brejku prvog seta je servirao pri vođstvu od 6:4, u četvrtom je propustio i meč loptu.

Međutim, strašan karakter je pokazao Hamad Međedović! Nakon propuštenih prilika, nakon oba izgubljena seta, naš teniser nije potonuo kao što se igračima neretko dešava, naprotiv. On se uzdigao i zaigrao svoj najbolji tenis, pa je drugi, treći i peti set dobio superiorno. Duel je trajao dva sata i 14 minuta.

Hamad Međedović je prvi Srbin šampion ovog takmičenja od njegovog osnivanja, 2017. godine. Od naših momaka, do ove edicije je najdalje dogurao Miomir Kecmanović (polufinale, 2019). Podsetimo, 20-godišnji Pazarac je u grupi savladao Mikelsena, Van Aša i Šelbaja, a u polufinalu mu je Dominik Štriker zbog povrede leđa predao u trenutku kada je Hamad vodio sa 4:3 (7-5), 2:1.

„ATP finale sledeće generacije“ održava se od 2017. godine, kada je prvo izdanje ovog takmičenja osvojio Korejac Hjeon Čung. Potom su pehar podizali Stefanos Cicipas, Janik Siner i Karlos Alkaraz, a prošle godine je pobednik bio Brendon Nakašima.

Teme:   Hamad Međedović, NextGen, Teniseri, Vesti