09/03/15 - 18:02h

Srbija gostuje Argentini u četvrtfinalu Dejvis kupa!

Dejvis kup selekcija Srbije gostovaće reprezentaciji Argentine u četvrtfinalu Dejvis kupa. Argentinci su u prvom kolu savladali u latinoameričkom derbiju reprezentaciju Brazila ukupnim rezultatom 3:2 i tako izborili plasman u narednu rundu.

Davis-kup

Davis-kup

U odlučujućem petom meču Federiko Delbonis je savladao Tomaza Belučija sa 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:2, 7:5. Argentinski selektor je doneo odluku da u petom meču na teren pošalje Delbonisa umesto Karlosa Berloka i to se isplatilo “Gaučosima”.

Argentinac i Brazilac su započeli svoj meč u nedelju, ali su po završetku prvog seta bili prinuđeni da prekinu duel zbog mraka.

Delbonis je sa dva brejka rešio prvi set u svoju korist, uzvratio je Brazilac i brejkom u osmom gemu drugog seta poravnao rezultat. Argentinski teniser se na startu trećeg seta suočavao sa dve brejk lopte, uspeo je da ih spase, a potom i u narednom gemu stigne do brejka, da bi u finišu seta duplirao prednost i ponovo stigao u vođstvo. Sredinom četvrtog seta igrači su razmenili po brejk, a u 12. gemu, Delbonis uspeva da izvrši pritisak na Belučija i da sa 7:5 slavi i izazove erupciju oduševljenja na tribinama u Buenos Airesu.

Podsetimo, Brazilci su poveli posle pobede Žoaa Souze u duelu protiv Karlosa Berloka, izjednačio je Leonardo Majer trijumfom protiv Belučija. Brazilska selekcija je ponovo stigla do prednosti nakon pobede Mela i Soareša u dublu, a novo izjednačenje je doneo veliki heroj Argentine, Leonardo Majer, koji je u epskom meču, koji je trajao šest sati i 42. minuta savladao Souzu sa 3:2 u setovima.

Dueli četvrtfinala Dejvis kupa na programu su od 17. do 19. jula.

Teme:   ATP Rang Lista, Dejvis Kup, Prvo kolo, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Vesti, Četvrtfinale