06/05/15 - 20:06h

Španjolka eliminisala Anu sa turnira u Madridu!

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Madridu! Bolja od naše teniserke, nakon više od dva sata velike borbe, bila je Španjolka Karla Suarez Navaro rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 1:6, 6:4. Naredna protivnica domaće teniserke bića Amerikanka Serena Vilijams.

A. Ivanović
564
K. Suarez Navaro716

Ana Ivanovic, Brisbane (Reuters)

Sesret Ane i Karle je počeo sigurnim servisima dveju teniserki, a Španjolka je već u trećem gemu prva pripretila i oduzela servis našoj teniserki, za prednost od 2:1. U nastavku je Srpkinja uzvratila istom merom, te je nekon šest odigranih gemova rezultat bio izjednačen – 3:3. Dalji tok prvog dela igre donosi novi brejk Karle Suarez Navaro, novu prednost, koji je teniserka iz Španije propustila da kruniše osvajanjem seta u devetom gemu, kada je na servisu Ane Ivanović imala četiri set lopte, ali ih nije iskoristila. Ovu konfuziju Karle iskoristila je Ana i već u sledećem gemu vratila i drugi brejk, te poravnala rezultat na 5:5, s tim što je Navaro i tada propustila dve set prilike. Međutim, sve to Srpkinja nije uspela da iskoristi na pravi način, jer je Suarez Navaro ponovo nakon Aninog brejka odgovorila ribrejkom, a ovoga puta ga nije ni prokockala, pa je nakon 55 minuta tenisa osvojila prvi set rezultatom 7:5.

Start drugog seta protekao je u znaku teniserke iz Srbije koja je prvo sjajno servirala, a potom uspela da iskoristi drugu priliku za brejk, te je na taj način stekla prednost od 2:0, koju je i materijalizoivala za brzih 3:0! U naredna dva gema Ana Ivanović je nastavila da dominira, te je novim oduzetim servisom i novim dobrim gemom pri svom servisu, postavila velikih i nedsotižnih 5:0, za samo 20 minuta tenisa u drugom periodu. Karla se u sledećem gemu “upisala” na semaforu, ali je to bilo sve od nje u ovom setu, koji je Srpkinja rešila u svoju kroist rezultatom 6:1.

Treći set je obilovao brejkovima, a u svemu tome bolje se snašla Karla Suarez Navaro. Prvi gem osvojila je teniserka koja je servirala, tj. Španjolka, a onda smo videli pet gema u kojima je svaki od njih bio brejk. Bolje se u tome snašla Karla, povela je sa 4:2, ali ni to nije bilo sve. Nakon dva gema u kojima su teniserke dobro servirala, opet su razmenile po jedan brejk, ali to je bilo dovoljno teniserki iz Španije, koja je nakon dva sata i 5 minuta tenisa došla do 6:4, te konačnih 2:1.

Karla Suarez Navaro će se u narednom kolu sastati sa Amerikankom Serenom Vilijams, koja je danas nakon velike borbe i taj-brejka trećeg seta, eliminisala Beloruskinju Viktoriju Azarenku.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti