ŠOK U INDIJAN VELSU: Nardi izbacio Đokovića! (VIDEO)

Potpuno neočekivani scenario za Novaka Đokovića u Indijan Velsu.

H. Međedović743
B. Per566

Najbolji teniser sveta završio je takmičenje u trećem kolu turnira pošto je od njega bio bolji 123. igrač planete Luka Arnaldi.

Njih dvojica na terenu su proveli dva sata i 22 minuta, a Novak je poražen rezultatom 4:6, 6:3, 2:6.

Tokom celog prvog seta Novak nije imao nijednu brejk priliku. Mučili su ga sa stomačni problemi zbog kojih je zatražio tabletu. Sa drugi strane, Nardi je u petom gemu iskoristio jedinu brejk loptu viđenu u ovom setu i sa tom prednošću došao do vođstva.

Na kraju seta Novak je nakratko otišao sa terena.

Do svoje prve brejk lopte Đoković dolazi u drugog gemu drugog seta i uspeva da je iskoristi, međutim već je u narednom gemu, na bizaran način, izgubio tu prednost. Najpre je spasio četiri brejk lopte rivala, ali je usledila još jedna. Nardi je, misleći da je Novak napravio dublu grešku, na trenutak stao, a zatim udario lopticu. Usledila je još jedna razmena loptice, nakon čega je sada Novak stao, zbunjem pređašnjim potezom rivala, dok je Luka odigrao poen i dobio gem. Srpski as pobunio i ušao u raspravu sa sudijom, ali je na kraju gem pripao Nardiju.

Tri gema kasnije uspeo je Đoković da dođe do novog brejka kojim se set prelomio set u svoju korist i izborio izjednačenje.

Ipak, do kraja meča videlo se da nešto više u redu sa Novakom. U trećem setu ponovo nije imao nijednu brejk loptu, a pravio je brojne greške. U šestom gemu spasio je jednu brejk loptu rivala, ali nije i drugu, pa Nardi dolazi do ključne prednosti koja mu je donela pobedu u ovom duelu.

Italijan će se u osmini finala sastati sa domaćim igračem Tomijem Polom.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti