30/05/23 - 17:29h

Šok: Medvedev poražen od 172. tenisera sveta

Drugi teniser sveta Danil Medvedev poražen je već u prvom kolu Rolan Garosa i to od kvalifikanta.

U duelu koji je trajao četiri seta i 14 minuta Tijago Sejbot Vild iz Brazila eliminisao je Rusa u pet setova – 7:6 (7:5), 6:7 (6:8), 2:6, 6:3, 6:4.

Prvi set Medvedev je startovao brejkom, ali je Brazilac uspeo da vrati servis, da bi u produžetku realizovao treću set loptu.

U drugom setu nije bilo brejkova, pa se ponovo igrao taj-brejk u kome je Tijago propustio dve set lopte, da bi do svoje šanse zatim došao Danil i iskoristio je.

U trećem setu Medvedev je realizovao tri brejk lopte, a Sejbot je jednom uspeo da ribrejkuje.

Nije to pokolebalo španskog kvalifikanta koji je u četvrtom gemu napravio dva brejka, dok je Medvedev vratio jedan servis.

U odlučujućoj deonici susreta Danil je u dva navrata vraćao servis, ali nije uspeo i treći put, te je uz tu prednost Sejbot došao do ove velike pobede.

Naredni prozivnik Brazilcu biće bolji iz duela Pelja – Haljis.

Teme:   Danil Medvedev, Teniseri, Turniri, Vesti